2012-01-17

DEKORACJA WNĘTRZ

Miejsce do Pracy

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy mobilni, przemieszczamy się bowiem z podręcznymi komputerami od stołu do sofy, z salonu do kuchni, a nawet na taras, praca wśród zieleni na pewno jest o wiele przyjemniejsza niż w czterech ścianach  mimo wszystko dobrze jest wygospodarować  sobie swoje własne intymne miejsce do pracy .Do tego nie potrzebujemy wielkiego metrażu czy skomplikowanej konstrukcji , wystarczy wygodne biurko lub blat , do tego fotel, miejsce możemy wygospodarować nie tylko w pokoju dziennym , może to być kuchnia czy przedpokój , nie poleca się natomiast sypialni , ponieważ miejsce do pracy w tym miejscu źle wpływa na życie małżeńskie , to pozostawiam waszej ocenie , może coś wiecie z własnego doświadczenia na ten temat ? . Aranżując w domu miejsce do pracy pamiętajmy o kilku istotnych wskazówkach , po pierwsze ergonomia , odległość oczu od monitora , wysokość blatu biurka , wygodny fotel , załączam zdjęcie pokazujące całą ergonomię .Po drugie równie istotne kolorystyka . Wybór koloru w miejscu pracy ma bardzo duży wpływ na nas i nasze samopoczucie , kolor nie powinien być męczący dla oczu , nie powinien też nas rozpraszać , w zależności od tego jaką pracę będziemy wykonywać w miejscu pracy możemy dobrać odpowiednio na nas działające kolory , pokój do nauki tu odpowiednie będą biel z dodatkami w intensywnych kolorach , a także pastelowy żółty czy pomarańczowy , biel wyciszy a intensywne akcenty dodadzą energii. W pracy analitycznej wspomogą nas kolory spokojne , nie rozpraszające uwagi ,są to głównie stonowane beże , szarości i błękity . W kreatywnym myśleniu pomogą nam wyraziste kolory , możemy sobie w tym wypadku pozwolić na trochę szaleństwa , żółty , czerwony , zielony pobudzą artystę do twórczego myślenia.


 
Najważniejsze jednak jest światło dzienne i to żebyśmy w miejscu swojej pracy czuli się dobrze .Artykuł naszej specjalistki od wnętrz:
Aleksandra Śmigaj-Kwitkiewicz

Zapraszamy na FORUM, gdzie Pani Aleksadra doradzi w tematyce zagospodarowania wnętrz.

Komentarze (4)

pscolka (2012-01-19 19:46:27)
.
Fajne wnętrza. Super ten schemat.
Joanna (2012-01-18 15:52:54)
Ergonomia
Moim zdaniem monitor jest za nisko i czy przypadkiem blat nie za krótki? Ręce powinny sie swobodnie opierać a nie wisieć w powietrzu. Taka pozycja jest bardzo nie wygodna. Proponuje rownież stosowanie kropek w zdaniach, bedą one łatwiejsze do czytania.
sylvana (2012-01-18 08:30:20)
Przedstawiony schemat mi zaimponował
dziękuję,już się biorę do roboty 
wodniczka (2012-01-17 23:13:04)
miejsce do pracy
To prawda, czuć się dobrze w miejscu gdzie pracujemy byłoby wspaniale.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar