2012-01-16

Czy wiesz, że...

Maria Sadowska daje przykład Mamom

Co każda mama powinna zrobić przed narodzinami dziecka? Lista zadań jest długa, ale są sprawy priorytetowe: wybór szpitala, położnej, skompletowanie wyprawki i oczywiście podjęcie decyzji o zbankowaniu krwi pępowinowej. Maria Sadowska już wybrała.


Maria Sadowska, jak każda zapobiegliwa mama, przed „godziną zero” ma do załatwienia mnóstwo spraw. Nam udało się ją spotkać przed siedzibą Polskiego Banku Komórek Macierzystych, z którego wychodziła z zestawem do bankowania krwi.

Na pytanie o powody podjęcia decyzji o zbankowaniu krwi pępowinowej odpowiada: „Wiedząc o korzyściach wynikających z zastosowania przeszczepienia komórek macierzystych w leczeniu różnych chorób, nie mogłam zdecydować inaczej. Przyszłość i bezpieczeństwo mojego dziecka są dla mnie najważniejsze i dlatego robię wszystko, by zabezpieczyć je jak najlepiej tylko można. Myślę, że każda mama, która ma takie możliwości, powinna zrobić to samo”.

Bankowanie Rodzinne krwi pępowinowej zapewnia zabezpieczenie przyszłości nie tylko dziecka, ale i pozostałych członków rodziny. Pozyskiwane i przechowywane komórki macierzyste krwi pępowinowej mogą uratować chore dziecko lub w przypadku zgodności genetycznej – posłużyć innym członkom rodziny.

Komentarze (2)

pscolka (2012-01-19 19:49:56)
I tak trzymać!
sylvana (2012-01-17 08:46:16)
Życzę powodzenia w ''godzinie zero'' :)))
Sympatyczna,da się lubić i również daje dobry przykład 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar