2011-12-30

ROZRYWKA

Czego słuchaliśmy i o kim plotkowaliśmy – podsumowanie roku 2011

Tagi: muzyka
Tysiące komentarzy na facebooku, setki godzin muzyki i mnóstwo dni spędzonych na rozmowach o modzie i stylu życia – tak wyglądał miniony rok w  ESKA TV.  Kto będzie gwiazdą kolejnego roku? Czego będziemy słuchać w najbliższym czasie?

Powoli kończy się 2011 rok, jednak ESKA TV nie zwalnia. Już 31 grudnia ruszy odliczanie 100 najpopularniejszych klipów minionego roku. Zaskakujący jest tegoroczny nr 1., choć pojawił się ponad 1000 razy na antenie ESKA TV. Jaki? Tego dowiecie się tuz przed północą 31. grudnia z ESKI TV. Gorąca 100 w ESKA TV startuje w najbliższą sobotę już o 18 00 i potrwa do północy. Najlepsze hity całego roku, mnóstwo muzyki, którą kochacie – na to możecie liczyć.

W podsumowaniu nie zabraknie na pewno Lady Gagi oraz Rihanny. Obie te gwiazdy znacie z najczęściej granych hitów oraz  nieskończonej ilości plotek.

- Do najpopularniejszych gwiazd 2011 oprócz Lady Gagi i Rihanny zaliczyć można jeszcze Davida.Guettę, Pitbulla, LMFAO, J.Lo, oraz Adele. Wśród polskich gwiazd królowały Sylwia Grzeszczak i Ewa Farna.  Z powodzeniem gonił je Robert M – komentuje Igor Nurczyński, Dyrektor Programowy ESKA TV.

Z oficjalnym fanpage’em ESKA TV mocno wiąże się program, który powstaje dzięki Waszym głosom - Fejslista. Według tego zestawienia najpopularniejszym polskim artystą był PEZET, a zagranicznym Rihanna. Wpisy dotyczące Fejslisty były również najczęściej komentowanymi postami na tablicy fanpage’a ESKA TV.

W minionym roku nie obyło się też bez muzycznych porażek. W tej kategorii na miejscu pierwszym  zapisuje się Doda przez wielką klapę jej ostatniej płyty oraz „przeboje” życia towarzyskiego.  Również liczni zwycięzcy polskich talent shows rozczarowywali brakiem dalszych sukcesów. Mnogość tych programów też wzbudza już coraz mniejsze zainteresowanie fanów.

Czy następny rok przyniesie nowe gwiazdy? Jak będzie się prezentowała polska scena muzyczna? Na te pytania odpowiada Igor Nurczyński, Dyrektor Programowy ESKA TV:

- Fani muzyki coraz częściej sięgają po nowe brzmienia, czego przykładem są sukcesy takich artystów jak Adele, Hurts, czy Foster The People. Myślę że za chwilę pojawią nowe gwiazdy i nowe brzmienia, które zawojują listy hitów, bo tu wszystko co nowe i wpadające w ucho ląduje na szczycie. Muzykę taneczną zdominuję LMFAO, Avicii. Wciąż na topie będzie Guetta oraz  Pitbull, a polska scena jest totalną zagadką, choć wydaje się że ostatnio renesans przeżywa hip hop odświeżony lekko domieszką innych styówi, czego przykładem są sukcesy Grubson, czy Pezeta. Pytanie tylko, czy ich twórczość przebije się do mainstream'u i czy w ogóle jest im to potrzebne...?

O kondycji polskiej i zagranicznej sceny muzycznej najlepiej będzie można przekonać się oglądając podsumowanie roku w „Gorącej 100” na antenie ESKA TV już w najbliższą sobotę od godz.18:00.
 

Komentarze (1)

sylvana (2011-12-30 17:08:30)
uwielbiam zestawienia mijającego roku,fajnie jest powspominać...
 zobaczyć jak wszystko szybko się zmienia 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar