2011-12-18

ROZRYWKA

Podwójny świąteczny prezent od Alicji Janosz

Niecałe dwa tygodnie po premierze płyty „Vintage”, Alicja Janosz prezentuje kolejny utwór zatytułowany „Nie tak” – i to od razu z teledyskiem! Singiel jest dla wokalistki najważniejszym ze względu na tekst utworem, jaki znalazł się na jej najnowszym krążku. Alicja nawołuje do życzliwości i akceptacji wszelkich odmienności oraz szacunku dla otaczających ludzi.
 


Nowy singiel Alicji Janosz „Nie tak” doskonale wpisuje się w przedświąteczną atmosferę, która jest już wszędzie odczuwalna coraz bardziej. W warstwie tekstowej bowiem Alicja zwraca uwagę na to jak ważna jest tolerancja i zrozumienie dla przeróżnych odmienności – innych osób, ich poglądów, wyznań, gustów, upodobań czy wyglądu.

– „Nie tak“ to moim zdaniem najbardziej poruszająca spośród wszystkich piosenek na krążku „Vintage”. Głęboko wierzę w to, że pomimo różnic w postrzeganiu rzeczywistości, wyznaniach czy gustach, powinniśmy akceptować prawo każdego człowieka do indywidualnego podejścia do świata i nie narzucać nikomu własnych przekonań. Powinniśmy za to starać się żyć w pokoju, nie skupiając się na tym co nas różni, lecz na tym co nas łączy – mówi Alicja. – Dlatego właśnie utwór ten, choć nieco idealistyczny, stanowi mój apel do słuchacza. Z tego też powodu piosenka kończy album i mam nadzieję, że pozostawia jego odbiorcę nie tylko z ciszą, ale również z pewną refleksją – dodaje wokalistka.

Teledysk do piosenki „Nie tak“ został zrealizowany we Wrocławiu w listopadzie tego roku. Wzięli w nim udział przyjaciele i znajomi Alicji oraz kilka przypadkowych osób, a także zwierząt! Pojawił się w nim również gość specjalny – znakomity skrzypek Adam Bałdych, który na co dzień mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Tam też nagrał solową partię skrzypiec do piosenki „Nie tak”. Alicja oraz autorzy klipu przyznają, że mieli wielkie szczęście, bo w czasie gdy realizowali nagrania Adam był w trasie koncertowej po Polsce i zgodził się wziąć udział w zdjęciach do teledysku. Klip do piosenki Alicji Janosz „Nie tak” w reżyserii Jakuba Klawikowskiego, z gościnnym udziałem skrzypka Adama Bałdycha.

METRYCZKA TELEDYSKU

ARTYSTA: Alicja Janosz
TYTUŁ: Nie tak
PRODUCENT: Lion Stage Management
AUTOR SCENARIUSZA: Jakub Klawikowski
AUTOR ZDJĘĆ: Sławomir Wąchała, Paweł Rożek, Jakub Klawikowski
REŻYSER FILMU: Jakub Klawikowski
MONTAŻ: Jakub Klawikowski
KOMPOZYTOR: Alicja Janosz, Łukasz Damrych
AUTOR SŁÓW: Alicja Janosz
CZAS: 4'51"00
ROK PRODUKCJI: 2011

Komentarze (2)

pscolka (2011-12-18 21:53:10)
;)
Oglądając teledysk, czułam jakbym fragmentami oglądała jakiś film dokumentalny. Ale podobał mi się nawet bardzo. Piosenka fajna, rzeczywiście bardzo nastrojowa:) Miłego słuchania pozostałym!
sylvana (2011-12-18 18:44:36)
sympatycznie,nastrojowo,pięknie :)
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar