2007-10-30

WARTO WIEDZIEĆ

Mam wszystkiego dość!

Wpływ na każdy dzień...
To, jak się czujesz, ma ogromne znaczenie. Gdy czujesz się przybita, smutna lub po prostu ogarnia Cię wściekłość to prawdopodobnie nie chce Ci się nic robić, nie masz ochoty wykonywać poleceń szefa; mąż cię wkurza tym, bo nie opuścił deski w ubikacji lub zostawił tam bałagan i brudny prysznic; mógłabyś roznieść każdego, kto stanie Ci na drodze.

Każdy problem staje się końcem świata...
Wszystko to powoduje, że twój stan powiększa się z każdym wymyślonym problemem. Ciężko sobie z tym radzić. Nawet myśl o tym, żeby po prostu przestać się denerwować jest jakoś nie na miejscu: „jak to, mam się nie denerwować, jak wszystko dookoła jest do bani”. Ale....

Czas na zmiany...
Jeśli oczekujesz innych efektów, zacznij inaczej się zachowywać.
Poczekaj chwilę.... Najpierw usiądź i postaraj się wyrzucić wszystkie te złe myśli i odczucia ze swojej głowy. Powtórz po cichu kilka razy "kocham cię". Pozbądź się wszystkich głupich schematów jakie poznałaś w poprzednich latach życia: jak coś idzie nie tak, to dobrze jest krzyczeć, denerwować się i obwiniać wszystkich dookoła. Nieprawda!! W takiej sytuacji lepiej jest po prostu chwilę się zastanowić, wprawić w dobry nastrój i ujrzeć jak proste jest rozwiązanie problemu, który przed chwilą był jeszcze taki ogromny, niemal że niemożliwy do rozwiązania.

Przyczyny pochodzą z przeszłości...
Tak, wszystko co robimy i jak reagujemy na różne bodźce zewnętrzne wynosimy z dzieciństwa. To nazywa sie modelowaniem. Wiemy o tym, że dzieci najlepiej uczą się przez obrazki (to co widzą). Każdy obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Przejmujemy nierzadko złe nastawienia do świata i wszystkiego dookoła od naszych rodziców, opiekunów lub kogokolwiek innego, kto znalazł się na naszej drodze i zapadł nam w pamięci. Możemy tego nawet nie zauważać, ale podświadomie kierujemy nasze życie według tych schematów.

To, jak się czujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Bądź selektywna...
Naucz się filtrować informacje i zapamiętaj, że stan gniewu, złości czy innej negatywnej myśli nic nie pomoże, a tylko pogorszy sytuację. Im więcej będziesz miął pozytywnych myśli tym więcej pozytywnych sytuacji cię zaskoczy. To tajemnicze prawo wszechświata. Możesz być pewna, że im więcej będziesz myślała pozytywnie, tym więcej będziesz robiła pozytywnych rzeczy i tym więcej spotka cię pozytywnych wydarzeń. Żyj według własnego schematu i nie bądź jak chorągiewka, którą miotają zewnętrzne czynniki.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar