2011-11-21

DEKORACJA WNĘTRZ

Małe mieszkanie – jest na to sposób!

Tagi: dekoracje
Zapraszamy do przeczytania pierwszego artykułu naszej specjalistki od aranżacji wnętrz. Zapoznajcie się z materiałem Pani Aleksandry Śmigaj - Kwitkiewicz, a jak macie pytanie to zapraszamy na nasze FORUM.


 
Meble z kolekcji „Sentido” Black Red White


Małe mieszkanie to duże wyzwanie dla aranżacji przestrzeni , dziś w pierwszym moim artykule      podpowiem kilka sposobów na zagospodarowanie takich wnętrz , tak aby sprawiały wrażenie większych przestronniejszych , ale też przytulnych , a więc po pierwsze :                    
Możemy zlikwidować zbędne podziały , otworzyć przestrzeń na przedpokój lub kuchnię , jeżeli decydujemy się otworzyć przestrzeń na kuchnię proponowałabym zrobić bar , tak aby oddzielić przestrzeń kuchenną od dziennej , jeżeli nie decydujemy się jednak na bar , musimy pamiętać o wyznaczaniu stref , strefy możemy wyznaczyć dzięki zróżnicowanym meblom lub posadzką .
Po drugie : Światło dobrze doświetlone pomieszczenie zawsze będzie sprawiało wrażenie większego i przestronniejszego , zrezygnujmy zatem z ciężkich zasłon połączonych z firanami , w małym mieszkaniu wystarczy wybrać jedną z tych opcji np: same zasłony , a w oknach zamontować rolety , ja wybieram rolety rzymskie , bardzo ładnie się prezentują i są łatwe w utrzymaniu czystości , rolety wybieramy oczywiście w stonowanej kolorystyce , w nie wielkich pomieszczeniach nie stawiajmy tez na krzykliwe kolory ścian , wybierzmy jasne lub stonowane kolory jeśli jednak jesteśmy za fascynowani mocnymi kolorami , postawmy na dodatki , pamiętając że we wnętrzu nie powinno być więcej niż trzy kolory i przynajmniej po trzy ozdoby w danym kolorze , oprócz kolorów neutralnych , ale o tym napiszę więcej w innym artykule . Możemy mocnym kolorem pomalować jedną ze ścian ( położyć tapetę ), powinna to być ściana dobrze doświetlona .
Po trzecie: Meble powinniśmy wybierać te o prostej formie , klasyczne , w małych wnętrzach klasyka zawsze się sprawdza , nie zapominajmy jednak o ich funkcjonalności np: stolik pod TV będzie bardziej praktyczny jeżeli wybierzemy taki który posiada szuflady . Dziś na rynku jest bardzo duży wybór funkcjonalnych mebli więc nie będzie z ich wyborem  żadnego problemu , na pewno każdy znajdzie coś dla siebie . W szaleństwie zakupowym nie kierujcie się pierwszym wrażeniem , dokładnie obejrzyjcie mebel , dodatki , ustalcie miejsce docelowe każdej rzeczy , tak aby wszystko do siebie pasowało , nie kupujcie rzeczy zbędnych , nie pasujących przez nie tworzy się w domu haos .
Po czwarte i ostatnie lecz bardzo ważne dodatki ,pierwszym akcentem jaki zawsze wybieram są poduchy które położone na sofie od razu kojarzą się z miłym wypoczynkiem , zieleń kwiatów doniczkowych wprowadza do domu miły akcent , no i oczywiście tzw. Bibeloty , tutaj musimy być ostrożni żeby z ich ilością nie przesadzić i odpowiednio dobrać do charakteru wnętrza . Pamiętajcie diabeł tkwi w szczegółach.

Czekam na Wasze pytania na wszystkie z wielką przyjemnością odpowiem . A już w następnym artykule w związku ze zbliżającymi się świętami zrobimy nasze pierwsze „Krok po Kroku „  świetlną ozdobę świąteczną .


 

Wejdź na nasze FORUM i zadaj pytanie
.

Komentarze (2)

Agata (2011-12-05 11:37:22)
mała kuchnia- meble
 Fajny artykuł. A tu jeszcze pomysł na naprawdę małą kuchnię: http://blog.meblosklep.pl/mieszkanie-w-kompakcie/
sylvana (2011-11-22 09:12:21)
świetnie,taki temat był potrzebny.
dziękuję i czekam na zapowiedź 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar