Konkursy

Nowa płyta Patrycji Markowskiej

15 listopada 2010 09:25
Patrycja Markowska to polska wokalistka, która jest uważana za zdolną i cenioną artystkę. Jej najnowsza płyta "Patrycja Markowska" jest już od jakiegoś czasu na rynku. Artystka uważa, że jest to najbardziej dojrzała płyta, jaką nagrała do tej pory, a jaka ta płyta rzeczywiście jest?
Dojrzała... tak zdecydowanie tak można ją okreslić. Patrycja Markowska jest świadoma muzyki i swojego głosu bardziej niż do tej pory. Na płycie znajdują się ballady, których świetnie się słucha, są również utwory z dobrymi solówkami gitarowymi. Jest to Patrycja, którą już dobrze znamy, jednak czas leci, ludzie zdobywają doświadczenia i te doświaczenia słychać na tym krążku i to jest bardzo wazne, gdyż dobrze się słucha muzyki, która się zmienia, która z roku na rok jest inna. Czasem mam wrażenie, że na tej płycie Partycji Markowskiej jest trochę smutku, ale w życiu każdego z nas są lepsze i gorsze okresy i o tym śpiewają artyści. Głos woklaistki się nie zmienił i oby zawsze tak było, bo wokal ma doskonały. Talent odziedziczyła w genach, ale sama ciężko nad nim pracuje. Unika nagrywania duetów ze sławnym tatą Grzegorzem Markowskim (jeden można usłyszeć na najnowszej płycie zespołu Perfect), gdyż nie chce, by ją postrzegano przez pryzmat słynnego rockmana.

Patrycja Markowska to artystka, która wyraźnie się rozwija, pisze świetne teksty (ale to się akurat nie zmienia, zawsze tak było), nagrywa dobre utwory, część z nich będzie znana na większą skalę, inne pozostaną tylko dla fanów artystki.

W Partycji zawsze podobało mi się to, że jest to kobieta z pazurem, jednak na tej płycie troszeczkę się wyciszyła, jest tutaj więcej spokojnych utworów, bardziej refleksyjnych, niż typowo rockowych i energetycznych, ale to wcale nie zniechęca. Dobrze się tego słucha, niezależnie od nastroju, może to dzięki tekstom, w których można znaleźć kawałek siebie, przygody z własnego życia, doświadczenia... Płyta jest spokojna i bardzo mnie to cieszy, gdyż idealnie się wpisuje w mój własny życiorys.

Polecamy .

Tekst: Agnieszka Drążkiewicz
 
Share  
 

Komentarze

dominik (15 grudnia 2010 19:48)
patrycja
super plytka

Dodaj komentarz

Autor:
Tytuł:
Największa platforma konkursowa - codziennie świeże konkursy, otokonkursy.pl