Ser Królewski Light OSM Sierpc to ser typu szwajcarsko - holenderskiego o obniżonej zawartości tłuszczu. Dostępny jest w nowym, funkcjonalnym opakowaniu typu otwórz - zamknij. Dzięki temu nie wysycha i długo zachowuje świeżość. Wygodne i praktyczne opakowanie zawiera 7 plasterków.

Zawartość białka – 27 g/100g produktu
Wartość energetyczna -  290 kcal/100g produktu

» czytaj dalej
 
Makaron Muszla Duża Czanieckich Makaronów można przyrządzić na różne sposoby – świetnie sprawdza się nadziana farszem, w zapiekance, ale także podana z rozmaitymi sosami, zarówno mięsnymi, na bazie warzyw, grzybów lub serów. Dzięki semolinie Muszla Duża trudniej się rozgotowuje, a po ugotowaniu pozostaje sprężysta.

Muszla Duże z cukinią, pomidorami i serem
  • 250 g makaronu Muszla Duża firmy Czanieckie Makarony
  • 1 cukinia
  • 10 pomidorków koktajlowych
  • 10 dag sera typu greckiego
  • 1 ząbek czosnku
  • 4 łyżki oliwy
  • kilka gałązek rozmarynu
  •  pieprz


» czytaj dalej
Tagi: jedzenie
 

Ryż zdrowy i smaczny dodatek do obiadu

25 października 2011 21:23
Ryż to jeden ze zdrowszych dodatków do obiadu. Posiada dużo wartościowego białka, błonnik, witaminy B i PP oraz składniki mineralne, a wśród nich mangan, żelazo, potas i wapń. To dlatego polecany jest przez wielu dietetyków jako składnik zdrowych diet i często proponowany jako zdrowa alternatywa dla ziemniaków i makaronu. Na rynku istnieje wiele najróżniejszych rodzajów ryżu.

Ryż biały długoziarnisty: 2,69zł
Ryż Basmati: 4,59zł
Ryż Parboiled: 3,19zł

» czytaj dalej
 

Ryż Naturalny, Brązowy firmy Kupiec

29 września 2011 10:39
Firma Kupiec to jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych producentów ryżu oraz innych produktów zbożowych.  W swojej ofercie ma między innymi niezwykle zdrowy ryż naturalny, nazywany także brązowym, który został niedawno uhonorowany wyróżnieniem Konsumentów „Produkt Roku”. Pojawił się on  właśnie na rynku w nowym, eleganckim opakowaniu.

Należy pamiętać, że ryż naturalny gotuje się dłużej niż ryż biały, bo około 30 minut. Do gotowania potrzebne jest też nieco więcej wody. Nasiona ryżu brązowego są po ugotowaniu nieco twardsze niż ryżu białego.

» czytaj dalej
 
Przedstawiamy przepis na oryginalne, włoskie danie - Świderki z tuńczykiem Rio Mare, pomidorami, serem mozzarella i bazylią.

Składniki dla 4 osób:

Przygotuj: 350 g makaronu fusilli (świderki) – 160 g Tuńczyka Rio Mare w oliwie z oliwek – 200 g sera mozzarella – 3 dojrzałe pomidory – kilka listków bazylii – 1 kromka chleba – oliwa z oliwek extra vergine – 1 ząbek czosnku – sól
 
Ugotuj makaron w osolonej wodzie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

» czytaj dalej
Tagi: jedzenie
 

Zdrowe nie znaczy nudne!

31 sierpnia 2011 18:12
Firma Kupiec wprowadza na rynek kolejną nowość – Ryż do Sushi dostępny w nowoczesnym, eleganckim opakowaniu. Należy on do nowej linii ryżów ekskluzywnych „Connaisseur”. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy lubią sami przygotowywać i cieszyć się smakiem egzotycznych dań we własnym domu. Każde opakowanie zawiera 400 g ryżu.

Należy pamiętać, aby przed ugotowaniem Ryżu do Sushi firmy Kupiec dokładnie go wypłukać, aż woda stanie się przejrzysta i straci mleczny kolor. Następnie ryż gotujemy na małym ogniu pod przykryciem przez 10 minut w proporcjach 1:1 (ryż:woda). Ważną informacją jest fakt, że wody do gotowania na ryż do sushi nie należy solić, a podczas gotowania nie wolno podnosić pokrywki, aby ryż nie tracił ciepła. Po zdjęciu garnka z ognia należy pozostawić go pod przykryciem jeszcze około 10-15 minut. Kiedy ryż wystygnie można go doprawić wg uznania i zacząć formować sushi. Wśród najpopularniejszych składników sushi są surowe i wędzone ryby, a także  paluszki surimi, krewetki, ogórek, tykwa czy awokado. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poeksperymentować z innymi składnikami. Sushi to potrawa, która pozwala na ogromną dowolność przygotowania.

» czytaj dalej
 

Doskonały smak w nowej odsłonie

19 sierpnia 2011 21:34
Ser Królewski Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Sierpc pojawił się na rynku w nowym, funkcjonalnym opakowaniu typu otwórz-zamknij. Dzięki temu nie wysycha i długo zachowuje świeżość. Wygodne i praktyczne opakowanie zawiera 7 plasterków, idealnych do kanapek, tostów i nie tylko. Ser Królewski OSM Sierpc to produkt, który od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród konsumentów.

Zawartość białka – 27 g/100g produktu
Wartość energetyczna -  359 kcal/100g produktu

» czytaj dalej
Tagi: jedzenie
 
Latem nie zawsze mamy ochotę na klasyczne, ciężkie, obiadowe dania. Dlatego warto wzorować się na włoskich mistrzach lekkiej kuchni. Oni doskonale wiedzą, co jeść w upalne dni, aby zaspokoić głód, wypieścić podniebienie wyśmienitym smakiem, a jednocześnie czuć się lekko.

Makaron linguine z tuńczykiem i groszkiem to doskonały pomysł na lekkie danie rodem ze słonecznej Italii.  Poniżej przedstawiamy przepis dla 4 osób, który z pewnością urozmaici i na stałe wpisze się w wasze codzienne menu.

350 g makaronu linguine, 160 g Tuńczyka w oliwie z oliwek Rio Mare, 1 marchew, 1 seler naciowy, pół cebuli, 200 g świeżego groszku, 1 dojrzałego pomidora, 30 g oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, natkę pietruszki, sól

» czytaj dalej
Tagi: jedzenie
 

Zdrowe nie znaczy nudne

4 czerwca 2011 18:29
Kolejną nowością w gamie ryżów firmy Kupiec jest Naturalny Ryż Basmati z najnowszej linii „Connaisseur”. Jest to produkt bardzo zdrowy – ziarna ryżu Naturalnego Basmati charakteryzują się jasnobrązowym kolorem, ponieważ na każdym ziarenku znajduje się kilka warstw otrąb. Nie zawiera glutenu.


Nowoczesne i eleganckie opakowanie typu doypack, w którym dostępny jest Ryż Naturalny Basmati firmy Kupiec, jest bardzo praktyczne – nie przewraca się, zajmuje mało miejsca, a dzięki zamknięciu strunowemu można je wielokrotnie zamykać i ponownie otwierać. W każdym opakowaniu znajduje się 400 g ryżu.

» czytaj dalej
 
Tak! To prawda, że wystarczą trzy minuty, aby przygotować coś iście włoskiego, niezwykle widowiskowego i co najważniejsze bardzo smacznego!

Składniki dla 4 osób:
- 1 duża tortilla, - 1 tubka pasty tuńczykowej Rio Mare Paté 100 g, -  1/2 dojrzałego awokado, -  garść kiełków fasoli,  - 1/2 pomarańczy.

» czytaj dalej
Tagi: jedzenie
 
1 2 Dalej» 
Największa platforma konkursowa - codziennie świeże konkursy, otokonkursy.pl